Zdajesz na prawko kat. B? Dostaniesz więcej uprawnień

O gwiazdkowy niemal postarało się ministerstwo infrastruktury. Od  22 grudnia tego roku wszyscy posiadacze prawa jazdy kategorii B uzyskają dodatkowe uprawnienia i to pojazdem zarezerwowanym A prawa jazdy. I tym pojazdem nie jest to motocykl.

Będą zmiany w testach na prawo jazdy?

Testy na prawo jazdy będą musiały być zmienione.  Komisja weryfikacyjna czuwająca nad poprawnością pytań z testów na prawo jazdy co jakiś czas modyfikuje jej treść. Zmiany powodowane są między innymi nowelizacjami kodeksu drogowego.

Ostatnia zmiana w testach na prawo jazdy miała miejsce 1 października, kiedy z bazy egzaminacyjnej usunięto kilka pytań odnoszących się do przepisów, które wówczas tego dnia weszły w życie.

22 grudnia tego roku mają zacząć obowiązywać nowe przepisy ustawy o kierujących pojazdami, rozszerzające zakres uprawnień do kierowania dla posiadaczy prawa jazdy kategorii B, od tego dnia mając prawo jazdy tej kategorii będzie można kierować także trójkowłowcem.

Otrzymanie nowych uprawnień nie będzie wiązało się z koniecznością zdawania dodatkowych testów na prawo jazdy ani dodatkowego egzaminu praktycznego.

Sprawdź za darmo czy zdasz: testy na prawo jazdy wszystkich kategorii.

 

 

Image: