Testy na prawo jazdy: Połowa kursantów nie zna podstawowych znaków?

Co drugiego kursanta rozwiązującego testy na prawo jazdy gubią pytania dotyczące jednego ze znaków ostrzegawczych. Czy testy na prawo jazdy są naprawdę aż tak trudne?

Statystyki zdawalności testów na prawo jazdy gromadzone przez zdamyto.com wykazują, że najwięcej błędnych odpowiedzi dotyczy pytań odnoszących się do podstaw prawa drogowego.

testy na prawo jazdy
Czy ten znak ostrzega o zbliżaniu się do skrzyżowania z jednokierunkową drogą podporządkowaną, której wlot znajduje się po lewej stronie?

Pytanie pochodzi z aktualnej oficnajlnej bazy egzaminacyjnej – w oryginale ilustrowane jest filmem ze stopklatką właśnie na znaku A-6c.

Jaki to znak?

Znak A-6c testy na prawo jazdyostrzega o skrzyżowaniu z drogą podporządkowaną występującą po lewej stronie, w odróżnieniu do znaku A-6e testy na prawo jazdyostrzegającego przed wlotem drogi jednokierunkowej z lewej strony.

Najtrudniejsze pytania z testów na prawo jazdy

Kompletną oficjalną bazę pytań egzaminacyjnych oraz występujących w testach na prawo jazdy oraz zestawienia najtrudniejszych pytań egzaminacyjnych znajdziesz na zdamyto,com.

 

Image: