Egzamin na prawo jazdy możesz zdawać nawet mercedesem

Egzaminu na prawo jazdy wcale nie musisz zdawać na pojeździe egzaminacyjnym WORD Opole. Obecne przepisy zezwalają na przeprowadzanie egzaminów na prawo jazdy kat. B dowolnym pojazdem – dowolnym spełniającym wymagania i kryteria dla pojazdów egzaminacyjnych. A to otwiera szerokie pole do działania szkołom nauki jazdy, bowiem te zaczynają kupować coraz to lepsze i lepiej wyposażone samochody szkoleniowo- egzaminacyjne.

Większość potencjalnych klientów szkół nauki jazdy szuka takich ośrodków, które posiadają dokładnie takie same pojazdy jakie ma na wyposażeniu dany WORD. To ogromny błąd ponieważ ludzie idą „głównym nurtem” i zapominają, że często po zdanym egzaminie już nigdy nie zobaczą tego samochodu który miał ośrodek egzaminowania, bo to najczęściej samochody marne jakościowo. Zdecydowanie lepiej wybrać szkołę, która ma kilka różnych samochodów i nawet z ciekawości pouczyć się jazdy różnymi. To daje wprawę. Niestety rzadko kiedy klient OSK tak właśnie myśli, ale dobre szkoły nauki jazdy starają się to zmienić.

Dzisiejsze przepisy zezwalają na zdawanie egzaminów praktycznych kategorii B pojazdami podstawianymi przez szkoły nauki jazdy. Oczywiście takie samochody muszą być odpowiednio przystosowane do przeprowadzania egzaminów państwowych na prawo jazdy, a sam proces udostępnienia takiego samochodu WORD-owi sprawia odrobinkę zachodu nauce jazdy, jednak za całą pewnością warto skorzystać z takiej opcji choćby dlatego, aby zredukować egzaminacyjny stres. Łatwiej przecież zapanować nad sobą i pojazdem, którym przejeździło się kilkadziesiąt godzin, niż wsiadać za kierownicę obcego – to nic, że tej samej marki – i przyzwyczajać się w warunkach stresu egzaminacyjnego.

Sprawdź czy zdasz teorię - oficjalna baza egzacyjna

Image: