Aktualności z WORD Opole

WORD Opole: Wymagane dokumenty na egzamin

Jakie dokumenty trzeba przedstawić aby zapisać się na egzamin w WORD Opole?

Niezależnie od tego czy zamierzasz zdawać testy na prawo jazdy czy praktykę, chcąc zapisać się na egzamin w WORD Opole musisz okazać niżej wymienione dokumenty:

  • profil PKK
  • dowód tożsamości (dowód osobisty lub kartę pobytu lub prawo jazdy(
  • potwierdzenie dokonania opłaty egzaminacyjnej

Opłatę można wnosić na rachunek bankowy WORD Opole:

Ile kosztuje godzina jazdy w OSK?

Po zdaniu egzaminu  teoretycznego czeka Cię sprawdzian praktyczny. O ile testów na prawo jazdy można się po prostu nauczyć, to z jazdą jest odrobinkę trudniej. Jazda w ruchu drogowym nie jest tak przewidywalna jak test na egzaminie teoretycznym. Aby dobrze zdać egzamin na prawo jazdy potrzeba trochę doświadczenia, pewności siebie i… szczęścia. O ile na to ostatnie liczyć raczej nie można, to pozostałe elementy trzeba po prostu nabyć podczas jazd w nauce jazdy.

Obowiązkowych szkoleń dla młodych kierowców jednak nie będzie?

Obowiązkowe szkolenia dla młodych kierowców budzą największe obawy wśród przyszłych kierowców.  Coraz więcej wskazuje jednak na to, że może ich wcale nie być.

prawo jazdy zdamyto.com

Plan zakładał, że obowiązkowe szkolenia praktyczne i teoretyczne będą przechodzili wszyscy młodzi kierowcy w tzw. okresie próbnym. Nowe przepisy miały wejść w życie w tym roku. Do dziś tak się nie stało.

Od kiedy w WORD Opole można zdawać egzamin na prawo jazdy kat. A

Ze względu na bezpieczeństwo osób egzaminowanych WORD Opole zawiesza przeprowadzanie egzaminów praktycznych na prawo jazdy kategorii A, A1, A2, AM. 

Egzaminy praktyczne na prawo jazdy wymienionych wyżej kategorii uprawnień wstrzymane są od 19.11.2018r do 28.02.2019. Egzaminy teoretyczne na prawo jazdy, niezależnie od wstrzymania praktyki, można zdawać cały rok.

Sprawdź za darmo czy zdasz: Testy na prawo jazdy takie same jak w WORD.

Instruktor na egzaminie

Udział instruktora w egzaminie na prawo jazdy to Twój przywilej. Nikt nie zarzuci ci tego, że nie ufasz egzaminatorowi a na pewno nie on sam!

Wprawdzie obecność instruktora może nie być komfortowa dla egzaminatora ale jeśli poczujesz się lepiej w obecności swojego instruktora to warto skorzystać z tej opcji.

Dobrze by było, gdyby instruktor wcześniej wiedział, że ma iść z Tobą na egzamin

Testy na prawo jazdy: Połowa kursantów nie zna podstawowych znaków?

Co drugiego kursanta rozwiązującego testy na prawo jazdy gubią pytania dotyczące jednego ze znaków ostrzegawczych. Czy testy na prawo jazdy są naprawdę aż tak trudne?

Statystyki zdawalności testów na prawo jazdy gromadzone przez zdamyto.com wykazują, że najwięcej błędnych odpowiedzi dotyczy pytań odnoszących się do podstaw prawa drogowego.