Aktualności z WORD Opole

Testy na prawo jazdy: Dlaczego nie można wyprzedzić tego tramwaju?

Jedno z najbardziej podchwytliwych pytań w testach na prawo jazdy dotyczy wyprzedzania tramwaju. Niby wszytkie warunki dla bezpiecznego wyprzedzania są spełnione, jednak klucz odpowiedzi zakazuje wyprzedzania. Dlaczego? Bo wcale nie o tramwaj tu chodzi.

Wyprzedzanie tramwaju

Zgodnie z przepisami kierujący pojazdem jest obowiązany przed wyprzedzaniem upewnić się w szczególności, czy:

1) ma odpowiednią widoczność i dostateczne miejsce do wyprzedzania bez utrudnienia komukolwiek ruchu;

W testach na prawo jazdy już niedługo mogą pojawić się nowe pytania

Całkiem możliwe, że testy na prawo jazdy otrzymają zupełnie nowe pytania i to z zagadnienia, którego dotychczas nie obejmowały. Zmiany w puli egzaminacyjnej zapowiadano jeszcze w tamtym roku. Wówczas jednak nie udało się ich wprowadzić, bo na przeszkodzie stanał... kodeks drogowy, który właśnie ma zostać zmieniony. Teraz może się to zmienić - rząd przyśpiesza prace nad zmianami w ustawie prawo o ruchu drogowym i chce wprowadzania korytarzy życia.

Przedstawiciel resortu infrastruktury jeszcze w tamtym roku przyznał:

Na egzamin w WORD będzie się można spóźnić

Spóźnialscy, którzy nie zdążyli na czas do WORD-u płacą wysoką cenę - cenę egzaminu na prawo jazdy. Zmiany, które wkrótce wejdą w życie umożliwią Wam... spóźnienie się na egzamin bez ponoszenia konsekwencji finansowych.

Prawo do spóźnienia się na egzamin uzyskają zarówno przystępujący do zdawania testów na prawo jazdy jak i zdający praktykę w WORD. 

Zmiana twki w  §13 ust. 3. rozporządzenia ws egzaminowania:

Łapówka w WORD Opole

Próbowała wręczyć egzaminatorowi WORD Opole 1000 zł, teraz grozi jej nawet 10 lat więzienia.

46-letnia kursantka przed egzaminem postanowiła wylegitymować się dowodem osobistym z załącznikiem, którym był 1000 zł. Egzaminator natychmiast poinformował o tym dyrektora WORD, a ten wezwał policję. Przybyły na miejsce patrol zawinął kobietę na komisariat gdzie przedstawiono jej zarzut wręczenia korzyści majątkowej egzaminatorowi za co grozi nawet 10 lat więzienia.

Znaki drogowe 2019

Rozwiązując testy na prawo jazdy bardzo łatwo jest "naciąć się" na proste pytania dotyczące znaków drogowych. Wprawdzie znajomość definicji każdego z nich nie jest konieczna, trzeba jednak wiedzieć jakie jest znaczenie poszczególnych z nich.

WORD Opole: rekord w zdawaniu testów na prawo jazdy

WORD Opole może pochwalić się swoistym rekordem (nie)zdawalności egzaminu. Wyjątkowo odporny na egzamin kursant testy na prawo jazdy zdawał… 113 razy, co w przeliczeniu na złotówki wychodzi dokładnie 3390 zł plus ewentualne opłaty manipulacyjne. Wliczając w ten sały interes 5-krotne podejście do egzaminu praktycznego na prawo jazdy cały egzamin kosztował ponad 4 tyś zł.

Przyczyny niepowodzeń egzaminacyjnych na teorii nie zawsze wynikają ze złego przygotowania do tego egzaminu.

WORD Opole rezygnacja z egzaminu na prawo jazdy

Jak złożyć rezygnację z wyznaczonego terminu egzaminu na prawo jazdy w WORD Opole? Okazuje się, że bez żadnych konsekwencji z egzaminu na prawo jazdy można zrezygnować, lub przełożyć na inny termin.

Rezygnacja z terminu egzaminu w WORD Opole

Aby zrezygnować z egzaminu lub przełożyć go na inny termin musisz spełnić dwa warunki:

Termin egzaminu na prawo jazdy możesz odwołać w formie pisemnej i najpóźniej dwa dni przed jego terminem. Tylko tak przeprowadzone odwołanie egzaminu odbędzie się, bez konsekwencji finansowych.